Poniżej przedstawiamy wizualizacje najczęściej występujących rozwiązań wykonania neonów, puszek jako podkładów aluminiowych. Zakładkę będziemy sukcesywnie poszerzać pokazując większość możliwych rozwiązań i parametrów, które należy uzgodnić w trakcie realizacji.
Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania lub są zainteresowani spotkaniem, otrzymaniem oferty i realizacją to zachęcamy do kontaktu bezpośredniego: Paweł Krzywdziński, tel. kom. 601 516 311, e-mail: pawel (at) razdwa.com.pl
Występują trzy rodzaje szkła rurek neonowych: przeźroczyste, proszkowane i barwione. Średnica najczęściej stosowanych rurek szklanych z których wykonywane są neony wynosi od 8 mm do 18 mm.
Neon ze szkła przeźroczystego najczęściej występuje w dwóch kolorach: pomarańczowo-czerwonym (gaz: neon) oraz blado niebieskim (gaz: argon).
Są to kolory, które najlepiej świecą w zimne i mroźne dni.
Efekt wizualny:
- jak neon jest zgaszony rurka jest PRZEŹROCZYSTA
- jak neon świeci rurka świeci w kolorze
Neon ze szkła proszkowanego występuje w gamie kilkunastu kolorów oraz kilku rodzajów białego w zależności od temperatury barwnej (od zimnego białego ok. 7500-9000K poprzez neutralny biały ok. 4500-6500K po ciepły biały ok. 2700K-3500K).
Są to kolory, które w zimne i mroźne dni przygasają.
Efekt wizualny:
- jak neon jest zgaszony rurka jest BIAŁA
- jak neon świeci rurka świeci w kolorze lub na biało
Neon ze szkła barwionego występuje w gamie kilku kolorów, najczęściej podstawowych.
Są to kolory, które w zimne i mroźne dni przygasają.
Efekt wizualny:
- jak neon jest zgaszony rurka jest KOLOROWA
- jak neon świeci rurka świeci w kolorze
Neony montowane są bezpośrednio do ściany / elewacji lub do podkładów aluminiowych: płaskich lub przestrzennych.
A. Neon montowany bezpośrednio na ścianie / elewacji lub na podkonstrukcji. Neon w formie liter lub logo można zamontować na ścianie wewnątrz pomieszczeń lub na elewacji na zewnątrz budynku. Na ścianie lub elewacji można dodatkowo pomalować kształt liter lub logo dla lepszej widoczności w dzień. Jeżeli inwestor lub projektant chcą uniknąć widocznych kabli zasilających należy na etapie projektowania skontaktować się z nasza firmą w celu uzgodnienia i wykonania zasilania wcześniej. W niektórych przypadkach widoczne kable zasilające mogą być zamierzone i wpisywać się w industrialny charakter pomieszczenia / budynku.
B. Neon montowany na płaską literę z blachy aluminiowej malowanej proszkowo o grubości ok. 2-5 mm. Tak przygotowaną literę przestrzenną z neonem można zamontować na ścianie wewnątrz pomieszczeń lub na dodatkowej podkonstrukcji na elewacji lub dachu na zewnątrz budynku.
C. Neon montowany wewnątrz litery przestrzennej z blachy aluminiowej o grubości boków ok. 1-3 mm. Tak przygotowaną literę przestrzenną z neonem można zamontować na ścianie wewnątrz pomieszczeń lub na dodatkowej podkonstrukcji na elewacji lub dachu na zewnątrz budynku.
D. Neon montowany na zewnątrz litery przestrzennej z blachy aluminiowej o grubości boków ok. 1-3 mm. Tak przygotowaną literę przestrzenną z neonem można zamontować na ścianie wewnątrz pomieszczeń lub na dodatkowej podkonstrukcji na elewacji lub dachu na zewnątrz budynku.
E. Neon montowany w prostokątnej lub kwadratowej puszce przestrzennej z blachy aluminiowej lub płyty warstwowej typu dibond. Od strony lica można zamontować płytę zabezpieczającą z pleksi lub poliwęglanu. Do obudowy najczęściej dorabiamy nogi, kółeczka. Tak przygotowana obudowa z neonem ma uniwersalne zastosowania: jako neon przenośny w trakcie wydarzeń i imprez lub neon zamontowany / stojący wewnątrz pomieszczeń. Obudowa chroni rurki neonu przed przypadkowym uszkodzeniem oraz w trakcie transportu.
F. Neon montowany na prostokątnej lub kwadratowej przestrzennej puszce z blachy aluminiowej lub płyty warstwowej typu dibond. Tak przygotowaną puszkę z neonem można zamontować na ścianie wewnątrz pomieszczeń lub na dodatkowej podkonstrukcji na elewacji lub dachu na zewnątrz budynku.
G. Neon montowany na konstrukcji. Neon zamontowany na konstrukcji ma industrialny charakter. Tak przygotowaną konstrukcję najczęściej stosujemy do neonów montowanych wewnątrz pomieszczeń, aczkolwiek w zależności od potrzeb technicznych i wizualnym można też zamontować całość na zewnątrz.
H. Neon montowany na siatce cięto-ciągnionej lub blasze perforowanej z podkonstrukcją. Tak przygotowany element najczęściej stosujemy do neonów montowanych wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz budynku.
I. Neon montowany w obudowie z pleksi lub poliwęglanu. Tak przygotowaną obudowę z neonem najczęściej są montowane wewnątrz budynku przy witrynie sklepu lub biura. Neon jest podwieszany za pomocą linek lub łańcuszków stalowych, a obudowa zabezpiecza neon przed przypadkowym stłuczeniem. W tej wersji neon zamontowany przy witrynie jest również widoczny od środka.
J. Neon montowany w obudowie z siatki cięto-ciągnionej lub blachy perforowanej z delikatną podkonstrukcją. Tak przygotowana obudowa z neonem ma bardzo ciekawy wygląd i jednocześnie rurki neonowe są zabezpieczone przed przypadkowym uszkodzeniem. Obudowa z neonem może być montowana wewnątrz lub na zewnątrz, może być też miksem różnych powyższych materiałów jako podłoża obudowy, dodatkowych nóg.
Raz Dwa neony i komunikacja wizualna
ul. Zygmunta Krasińskiego 12/2
41-800 Zabrze
Kontakt bezpośredni:
Paweł Krzywdziński
+48 601 516 311
pawel@razdwa.com.pl